Celstraf geëist tegen leerkracht die ontucht pleegde met leerlinge
13 mei 2025 om 12:54
< 1 min lezen

Celstraf geëist tegen leerkracht die ontucht pleegde met leerlinge

De manager van de verdachte E. van O. waarschuwde hem al voor de leerlinge. Die zag namelijk dat die bovenmatige interesse had in de docent. De leraar dacht juist dat de kwetsbare tiener een luisterend oor nodig had, wat hij haar ook gaf door samen, al pratend, naar de trein te lopen. Ook hield hij ondanks de waarschuwing appcontact en kwam hij zelfs bij haar thuis. Andersom verstrekte hij die uitnodiging ook. Afleiding zocht hij in een opleiding, sport en met danslessen. Hij betrok zelfs de vader van het meisje bij het nemen van meer afstand.

Leerlinge kwam bij docent thuis

Desondanks kwam de leerlinge in de zomervakanties van 2022 en 2023 naar zijn huis toe, waar hij ontuchtige handelingen met haar pleegde. Toen vertelde ze dat de docent grensoverschrijdend was geweest. “Dat vond ik erg om te horen, dat is nooit mijn bedoeling geweest.”

De rechters snappen niet dat Van O. nooit doorhad wat hij deed, bijvoorbeeld door haar uit te nodigen in zijn huis én de slaapkamer. Het slachtoffer zegt terugkijkend ook dat ze nooit op zijn verzoek had moeten ingaan. Ze had continu het gevoel dat hij meer wilde en kon door angst niks uitbrengen. Bovendien was ze bang dat hij zijn baan zou verliezen als ze er iets van zou zeggen op school. Desondanks nam ze toch die stap, waarna de school aangifte deed bij de politie. De verdachte is inmiddels ontslagen en een toekomst in het onderwijs is ook niet meer mogelijk met een strafblad.

Geen beroepsverbod

Volgens de reclassering is een beroepsverbod nodig om te voorkomen dat hij ooit nog met minderjarigen kan werken, maar het OM eist dit niet. Een veroordeling zou hem al een VOG-weigering opleveren, wat betekent dat hij alsnog niet meer in het onderwijs aan de slag kan. Daarom eist de officier van justitie een celstraf van 20 maanden, waarvan 10 voorwaardelijk. Ook zijn er een aantal voorwaarden aan de straf verbonden, waaronder een contact verbod met het slachtoffer, ambulante behandeling en een meldplicht. Op 23 mei doet de rechtbank een uitspraak.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Open Universiteit krijgt nieuwe decaan op Managementwetenschappen

    Gisteren om 10:37
    • Docenten

    Toename van het aantal pabo-studenten in Zeeland biedt opluchting

    19 augustus 2025 om 09:43

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht