Paul van Loon wint na zestien jaar weer een kinderboekenprijs
28 mei 2025 om 16:07
< 1 min lezen

Paul van Loon wint na zestien jaar weer een kinderboekenprijs

Schrijvers Paul van Loon, Rutger Vink en Thomas van Grinsven hebben de Prijs van de Nederlandse Kinderjury voor beste kinderboeken gewonnen. Dit is de belangrijkste publieksprijs als het om kinderboeken gaat. Dat meldt de NOS.

De kinderjury in de leeftijdscategorie van 7 tot en met 9 jaar koos voor het boek De avonturen van Rutger, Thomas en Paco –De Safari. Vink en Van Grinsven wonnen in 2024 ook al deze prijs, maar dan met hun boek De avonturen van Rutger, Thomas en Paco – Het Pretpark.

Paul van Loon 

Van Loon won met zijn Eftelingboek Danse Macabre in de leeftijdscategorie 10 tot en met 12 jaar. Na 16 jaar won Van Loon weer een kinderboekenprijs.

Zes boeken kiezen 

Kinderen konden dit jaar uit zes boeken kiezen in plaats van uit een lijst met 25 titels. Kinderen kunnen op die manier de boeken met meer aandacht lezen en een betere keuze maken, aldus de organisatie.

Genomineerde boeken 

Zes schoolklassen kozen de genomineerde boeken. Deze werden in februari 2025 bekendgemaakt. De leerlingen van die klassen lazen het afgelopen half jaar de bestverkochte boeken van 2024 en gaven deze een beoordeling. Daarna mochten 10.000 kinderen hun stem uitbrengen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Firda start met opleiding voor windmolenmonteur

    24 november 2025 om 13:33
    • Cursussen

    Nationaal Onderwijsmuseum moet nu officieel sluiten, maar gaat in bezwaar tegen dit besluit

    24 november 2025 om 09:45

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht