4 september 2017 om 11:00
< 1 min lezen

Ook het noorden van Nederland gaat vandaag weer naar school

Ook voor de scholen in de noordelijke provincies eindigt de zomervakantie. Leerlingen uit Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Flevoland en Noord-Holland moeten maandag weer plaats nemen in de schoolbanken.

Het systeem van vakantiespreiding werd in 1986 ingevoerd. Om de stroom vakantiegangers in goede banen te leiden werd Nederland verdeeld in drie regio’s: Noord, Midden en Zuid.

Per regio wisselen begin en einde van de zomervakantie elk jaar. De rijksoverheid bepaalt de data. Zo kunnen leerlingen uit één regio het ene jaar vroeg in het seizoen met vakantie, meestal vanaf week 28. In het volgende jaar hebben ze dan later vrij. De laatste regio heeft meestal vakantie tot en met week 35.

De overheid bepaalt ook de data van de kerstvakantie. Voor de herfstvakantie en voorjaarsvakantie geeft de overheid alleen adviesdata.

De zomervakantie van 2018 begint voor de regio zuid op 7 juli. Midden en Noord krijgen respectievelijk vrij vanaf 14 en 21 juli.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Belangrijke mijlpaal in herziening curriculum met laatste kerndoelen

    21 november 2025 om 16:20
    • Basisonderwijs

    Winnaars Gouden Steunpilaar voor onderwijs ondersteunend personeel bekendgemaakt

    21 november 2025 om 08:51

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel