Vandaag om 10:34
< 1 min lezen

Onderwijsinspectie streng voor Pallas-vrijescholen in Limburg

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

De Onderwijsinspectie gaf scholenkoepel Pallas in januari 2026 voor de tweede keer een onvoldoende. De kwaliteit van het onderwijs was niet goed. Er zijn vijf vrijescholen in Limburg aangesloten bij deze scholenkoepel. Dat meldt de Limburger.

Het bestuur van Pallas is slecht op de hoogte van het feit of de leerkrachten op de scholen wel goed lesgeven. Ook weet het bestuur niet of de lessen goed zijn afgestemd op de behoefte van de leerlingen.

Lage resultaten doorstroomtoets

Sommige scholen halen te lage resultaten bij de doorstroomtoets, maar zij hebben hier nog geen concrete verbeterplannen voor bedacht. Het bestuur van Pallas gaat ook slecht om met de (gemeenschappelijke) medezeggenschapsraad. Die krijgt niet op tijd de informatie die ze nodig hebben. Dat staat in het rapport van de Onderwijsinspectie.

Onderwijsinspectie

De scholen in Limburg zijn allemaal ook al eens apart beoordeeld door de Onderwijsinspectie. Zo doen het Christophorus in Roermond en Rudolf Steiner Educare in Venlo het goed. Het Helianthus in Heerlen moet aan het werk, want deze school heeft een onvoldoende gehaald.

Stichting Swalm en Roer

Stichting Swalm en Roer, die in Roermond en Roerdalen 24 scholen aanstuurt, heeft volgens de Onderwijsinspectie de kwaliteit van het onderwijs en de onrust onder het personeel onder controle.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Onderwijsinspectie voert in 2026 meer onverwachte schoolbezoeken uit

    30 januari 2026 om 11:52
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    15 december 2025 om 14:59

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland