Vandaag om 14:37
< 1 min lezen

Ondernemers achter Stint vrijgesproken van opzettelijke verkoop gevaarlijk product

Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer

De twee ondernemers die verantwoordelijk waren voor de Stint zijn door de rechtbank vrijgesproken van het bewust op de markt brengen van een gevaarlijk voertuig. Volgens de rechter kan niet worden vastgesteld dat Edwin Renzen en Peter Noorlander op dit punt strafbaar hebben gehandeld. Wel oordeelt de rechtbank dat zij zich schuldig maakten aan valsheid in geschrifte. Dit meldt NU.nl.

De zaak draait om het ongeluk in Oss in 2018, waarbij een elektrische bolderkar op een spoorwegovergang werd aangereden door een trein. Vier jonge kinderen kwamen daarbij om het leven; een vijfde kind en een begeleider raakten zwaargewond.

OM eiste jarenlange celstraf

Het Openbaar Ministerie had in december nog een gevangenisstraf van vijf jaar en vier maanden geëist tegen beide ondernemers. Daarnaast wilde het OM een boete van 360.000 euro opleggen aan hun bedrijven Stintum Holding BV en Stintum BV.

Valsheid in geschrifte wel bewezen

Hoewel de rechtbank geen bewijs ziet voor het opzettelijk op de markt brengen van een gevaarlijk product, acht zij valsheid in geschrifte wel bewezen. Wat dit betekent voor de strafmaat wordt later duidelijk.

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    ‘Stint niet op hol geslagen tijdens dodelijk ongeluk in Oss’

    16 december 2025 om 11:51
    • Kinderopvang

    Openbaar Ministerie eist ruim vijf jaar gevangenisstraf tegen Stint-ondernemers

    16 december 2025 om 09:06

Aankomende evenementen

13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant