Vandaag om 09:00
< 1 min lezen

Pabo-opleiding HZ University of Applied Sciences populairder dan ooit

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Aan de pabo-opleiding van de HZ University of Applied Sciences in Vlissingen zijn meer studenten dit jaar gestart. Het imago van basisschoolleerkracht is verbeterd, maar ook het salaris. De voltijdopleiding is met bijna 4 procent meer aanmeldingen gegroeid. Dat meldt Omroep Zeeland.

Volgens de opleidingsmanager wordt er geen baangarantie gegeven aan de eerstejaars, maar van de afgestudeerden heeft ongeveer 95 procent binnen een paar maanden tot een jaar een baan gevonden. Afgestudeerden die geen baan hebben gevonden, gaan een vervolgopleiding doen of houden een tussenjaar.

Bindend studieadvies

De hogeschool denkt dat het afschaffen van het bindend studieadvies ook te maken heeft met het hogere aantal aanmeldingen. Eerstejaarsstudenten die niet de 45 verplichte van de 60 studiepunten haalden, moesten voorheen vroegtijdig de opleiding verlaten. Dat is veranderd.

Rekentoets

De rekentoets is wel gebleven, dus studenten moeten nog steeds aan de bak. Deze rekentoets moeten ze namelijk halen, willen ze verder gaan met de opleiding.

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Docenten mogen van Fontys gegevens van studenten niet delen met ChatGPT

    5 februari 2026 om 10:46
    • Docenten

    Hoe zit het met de onderwijsuren als je vanwege code rood niet naar school kunt?

    4 februari 2026 om 13:23

Aankomende evenementen

13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant