23 januari 2026 om 15:17
< 1 min lezen

Kinderopvang Partou dreigt met kort geding tegen gemeente Smallingerland

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Kinderopvang Partou zit erover te denken om een miljoenenclaim in te dienen tegen de gemeente Smallingerland. De gemeente zegde namelijk eind 2024 de huur op van de locaties Tovervis en Schip Ahoy in Drachten per 1 januari 2026. Dat meldt de Leeuwarder Courant.

Kinderopvang Kinderwoud zou rond deze tijd de locaties in gebruik nemen. Maar dit is nog niet gebeurd. Partou gaat namelijk eerst een kort geding aanspannen tegen Smallingerland. Partou zal tijdens dit kort geding een ontruimingsbescherming aanvragen. Als de rechter Partou gelijk geeft en Smallingerland bij zijn standpunt blijft, dan overweegt de kinderopvang een miljoenenclaim in te dienen.

Integrale kindcentra

Koepelorganisatie Adenium wil graag dat Kinderwoud de locaties overneemt. Onder deze organisatie vallen ook de basisscholen die op de locaties Tovervis en Schip Ahoy zitten. Maar Adenium heeft ervoor gekozen om met een kinder- en naschoolse opvang in zee te gaan. De scholenkoepel vindt namelijk dat integrale kindcentra (IKC) beter tot hun recht komen als ze samenwerken met een en dezelfde partij. Een IKC biedt namelijk onderwijs en kinder- en naschoolse opvang op dezelfde locatie aan.

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Hilversum boekt goede resultaten met onderwijshuisvesting in 2025

    6 november 2025 om 13:45
    • Kinderopvang

    Partou betreurt late communicatie over misbruik in kinderopvang

    Vandaag om 11:09

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland