1 december 2025 om 10:29
< 1 min lezen

‘Scholen zouden verplicht een bibliotheek moeten hebben’

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Kinderen in Nederland lezen steeds slechter. Onderzoek toont aan dadt ze ook minder plezier beleven aan boeken lezen als ze ouder worden. Scholen en ouders moeten de kinderen enthousiasmeren om meer te lezen, aldus schrijfster Carry Slee. Dat meldt NU.nl.

Docenten moeten het plezier in lezen weer terugbrengen, laat Slee weten in een gesprek met NU.nl. Op school zouden vaker schrijvers moeten langskomen, omdat zij vol enthousiasme over hun werk kunnen vertellen.

Schoolbibliotheek op iedere school

Slee pleit ervoor dat er op iedere school een schoolbibliotheek kom. Daarin moet een divers aanbod van boeken staan. Volgens Slee zou dit een wettelijke verplichting moeten zijn. Vanaf 2028 stelt de overheid 50 miljoen euro beschikbaar aan het programma Bibliotheek op school. Dat is een samenwerkingen tussen basisscholen en openbare bibliotheken.

Afname in leesvaardigheid bij middelbare scholieren

Onder middelbare scholieren is al jaren een afname in de leesvaardigheid te zien. En dat moet anders. Er bestaat namelijk een groot verband tussen de leesvaardigheid en werkloosheid. Vaardige lezers hebben betere kansen op de arbeidsmarkt en vaker een hoger inkomen dan minder vaardige lezers.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschoolleerlingen gaan vaker naar (school)bibliotheek dan middelbare scholieren

    1 december 2025 om 10:29
    • Basisonderwijs

    Een derde van de scholen gesloten vanwege het winterweer

    1 december 2025 om 10:29

Aankomende evenementen

10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht