Universiteit Twente op zwarte lijst vanwege ‘bijdrage aan bezetting en genocide’
Universiteit Twente. (UT) staat op de zwarte lijst. Deze lijst is gepubliceerd door The Rights Forum. Deze organisatie zet zich in voor ‘een rechtvaardig Israël/Palestina-beleid’. Ook het defensiebedrijf Thales staat op de lijst. Dat meldt Tubantia.
De lijst is hier te vinden. De UT is een van de negen Nederlandse universiteiten die op de lijst stat. De UT wordt verweten dat het drie onderzoeksprogramma’s heeft lopen met partners in Israël. Maar, dat is nog niet alles. De UT zou ook aan projecten werken met bedrijven die wapens leveren aan Israël.
Statement UT
UT-woordvoerder Laurens van der Velde verwijst naar een statement dat de UT eerder in 2025 maakte. In het statement staat dat de UT alleen nog nieuwe wetenschappelijke samenwerkingen met organisaties in conflictgebieden start. En alleen als die samenwerkingen aantoonbaar bijdragen aan vrede en bescherming van de mensenrechten.