6 november 2025 om 10:32
< 1 min lezen

De Tweestroom gaat mogelijk dicht, maar is de enige basisschool in Altforst

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Basisschool De Tweestroom in Altforst gaat in 2026 mogelijk dicht. Dat besluit heeft Stichting Groeisaam genomen. De Tweestroom ia de enige basisschool in het dorp. Dat meldt Omroep Gelderland.

Omdat er te weinig leerlingen op de basisschool zitten en daarmee de druk op de onderwijskwaliteit en de financiële tekorten toeneemt, is dit besluit door Stichting Groeisaam genomen. Dat laat RN7 weten. Het was zeker geen gemakkelijk besluit om de school te sluiten. Er is nog een onderzoek gedaan of de school met een andere school in de regio kon fuseren, maar dat was niet mogelijk.

Onderwijskwaliteit moet op niveau blijven

Groeisaam vindt het hun verantwoordelijkheid dat er goed onderwijs is en dat de onderwijskwaliteit op niveau blijft. Er vinden nog gesprekken plaats met ouders over de toekomst van de school. Leerlingen zijn al druk bezig met actievoeren. De ramen van de school hangen inmiddels vol met actieposters.

Advies van de MR

Het besluit is nog niet definitief. Er is advies gevraagd aan de medezeggenschapsraad (MR) van de school. De Raad van Toezicht van Stichting Groeisaam en de Nederlandse Katholieke Schoolraad moeten eerst nog goedkeuring geven.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Staphorsters kunnen vanaf januari 2026 ondersteuning aanvragen voor schoolspullen

    24 december 2025 om 15:55
    • Basisonderwijs

    Gymdocenten lopen risico op gehoorschade door al het lawaai in de sporthal

    24 december 2025 om 15:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant