28 oktober 2025 om 14:16
< 1 min lezen

Week van de Mediawijsheid opnieuw in het teken van gezond schermgebruik

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Dit jaar staat de Week van de Mediawijsheid opnieuw in het teken van gezond schermgebruik van kinderen en jongeren. Van 7 tot en met 14 november is er voor scholen een ondersteuningsaanbod beschikbaar rond de vraag hoe ze een gezonde digitale balans onder scholieren kunnen bevorderen. Dat meldt de VO-raad.

Jongeren kunnen geïnspireerd raken van sociale media en het zorgt voor vermaak en verbinding. Maar sociale media hebben ook nadelen. Zo kunnen jongeren (te)veel prikkels ervaren en constant het gevoel te hebben om ‘aan’ te staan. Er is minder vaak offline contact met klasgenoten en vrienden.

Hulpmiddelen voor docenten

Daarom staat de Week van de Mediawijsheid in het teken van het vinden van een juiste digitale balans voor jongeren. Scholen en ouders hebben daarin een belangrijke taak om de scholieren te helpen. De VO-raad zet relevante ondersteuning voor onderwijsprofessionals rond ‘gezond schermgebruik van scholieren’ op een rij. Docenten moeten dan denken aan hoe ze scholieren bewust kunnen maken van hun schermgebruik en hoe ze met hen in gesprek gaan.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    19 december 2025 om 15:15
    • Docenten

    Lerarentekort daalt wel, maar vooral in de Randstad is er nog een groot probleem

    19 december 2025 om 12:28

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant