Vandaag om 08:41
< 1 min lezen

Petitie tegen universitair docent Pettit al 18.000 keer ondertekend

Door: ANP

Een petitie waarmee de Radboud Universiteit in Nijmegen wordt opgeroepen om maatregelen te nemen tegen docent Harry Pettit is ruim 18.000 keer ondertekend.

Volgens de petitie hebben uitingen die Pettit eerder deze maand deed “bij velen gevoelens van angst en onveiligheid veroorzaakt”. Pettit schreef onder meer op X dat het tijd is om “af te maken waar de Palestijnen op 7 oktober mee begonnen zijn”.

Aangifte doen

De ondertekenaars van de petitie roepen het College van Bestuur van de Radboud Universiteit onder meer op om zich “publiekelijk te distantiëren van de genoemde uitspraken” en aangifte te doen tegen de docent om mogelijke strafbare feiten. Daarnaast verzoeken ze de universiteit om de docent tijdelijk te schorsen.

Ruim 200 (oud-)studenten, hoogleraren en medewerkers van de Radboud Universiteit riepen het universiteitsbestuur woensdag in een open brief op om aangifte te doen tegen Pettit.

Gouke Moes

Ook demissionair minister van Onderwijs Gouke Moes zei te willen dat de universiteit aangifte zou doen. Pettit liet daarop via X weten donderdag zelf aangifte te hebben gedaan tegen Moes, naar eigen zeggen omdat hij “geen politieke repressie ten dienste van het zionisme” accepteert. In reactie op de oproep tot maatregelen tegen hem wees de docent erop dat vijfhonderd docenten en medewerkers twee weken geleden juist een brief hebben geschreven om hem te steunen.

Kritische dialoog

De universiteit zei eerder afstand te nemen van geweldsoproepen, maar benadrukte ook het belang van een “kritische dialoog”. Het college van bestuur liet weten om privacyredenen niet op “individuele casuïstiek” te reageren.

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Politie kijkt naar nieuwe DNA-technieken in moordonderzoek op docent tekenen Carmel Lyceum

    Vandaag om 11:30
    • Docenten

    Lianne Wijntjens benoemd tot hoogleraar Aansprakelijkheidsrecht

    Vandaag om 09:44

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland