9 oktober 2025 om 10:58
< 1 min lezen

Onderwijsbezuinigingen noemt de VVD zeer pijnlijk

Door: ANP

De bezuinigingen op het onderwijs van het kabinet-Schoof zijn “pijnlijk”. Dat zei VVD-Kamerlid Queeny Rajkowski in een verkiezingsdebat over de toekomst van studenten op de Vrije Universiteit in Amsterdam. Tijdens het debat stelde Rajkowski dat de overheid de studiekeuze van studenten meer moet sturen. De liberaal wil “met het oog op de toekomst” bepaalde opleidingen, zoals mbo Techniek, financieel aantrekkelijker maken.

“Als de VVD zich zorgen maakt over of voldoende studenten voor bepaalde opleidingen kiezen, waarom hebben ze dan de grootste onderwijsbezuinigingen in jaren doorgevoerd?”, vroeg Jan Paternotte (D66). Daarmee doelde hij op de bezuiniging van meer dan 1 miljard euro die het huidige kabinet op termijn doorvoert. Rajkowski erkende dat de bezuinigingen “pijnlijk” en “niet leuk” zijn.

Stages in de zorg 

Ook over het schrappen van een subsidie voor stages in de zorg botsten de twee Kamerleden. “Die werkt niet,” zei de VVD’er. “De Rekenkamer zei dat die niet werkt.” Paternotte reageerde: “Dan maak je hem beter, dan schaf je hem niet af.”

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • HBO

    Wachttijd studentenkamer in Utrecht wéér toegenomen

    5 december 2025 om 11:19
    • HBO

    Hoger onderwijs gaat opnieuw demonstreren

    4 december 2025 om 13:05

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel