Ouders kinderdagverblijf Groningen nog vol vragen na bijeenkomst over mogelijk misbruik
Bij kinderdagverblijf De Goudvinkjes in Groningen hebben ongeveer 25 ouders maandagavond 8 september de bijeenkomst bezocht. Tijdens deze bijeenkomst ging het over het mogelijke seksueel misbruik bij een van de kinderen. Dat meldt RTV Noord.
Vanuit de ouders zijn er veel vragen gesteld. Maar na de bijeenkomst in het pand van het kinderdagverblijf blijven veel ouders nog met vragen zitten. In het kinderdagverblijf waren specialisten van de GGD aanwezig en ook vertegenwoordigers van de gemeente Groningen om uitleg te geven.
Mogelijk misbruik
Ouders kregen afgelopen weekend via een mail meer informatie over het mogelijke misbruik. Daarnaast nodigde het kinderdagverblijf hen uit om langs te komen voor een bijeenkomst. Daar konden ook vragen gesteld worden.
Te laat geïnformeerd
In mei 2025 was er bij de politie al een melding gemaakt over het mogelijke misbruik. Een groot deel van de ouders vindt dat ze te laat zijn geïnformeerd over de kwestie. De gemeente laat weten dat er is gehandeld in het belang van de kinderen. “De afgelopen dagen heeft er een voorbereiding plaatsgevonden, in nauw overleg met experts van de politie, GGD en de gemeente.”