Hbo'ers zijn nodig in de visindustrie van Urk, gesprekken gaande over opleiding
1 augustus 2025 om 13:05
< 1 min lezen

Hbo’ers zijn nodig in de visindustrie van Urk, gesprekken gaande over opleiding

Urk Seafood is bezig met het opzetten van een hbo-opleiding op Urk. Volgens Rein Brands van Urk Seafood zijn er meer hbo’ers nodig in de visverwerkende industrie. Dat meldt Omroep Flevoland.

Met Aeres in Dronten is Urk Seafood in gesprek gegaan om een associate degree naar Urk te halen. “Of om erbij aan te sluiten.” Een associate degree is een hbo-opleiding van twee jaar. Deze opleiding is te combineren met een vaste baan.

Verschillende mbo-opleidingen

Urk Seafood Academy biedt nu samen met Firda Urk verschillende mbo-opleidingen aan. Onder professionele begeleiding kunnen werknemers in de visindustrie zich verder ontwikkelen in het vakgebied. Maar alleen met mbo’ers kom je er in de vissector niet meer mee weg, zo stelt Brands.

Een hbo-opleiding opstarten werd tijdens een informatiebijeenkomst op Urk een aantal weken geleden op tafel gegooid. Jongeren die interesse hebben in een hogere beroepsopleiding zijn er op Urk nog te weinig.

Na de zomer volgt nog een gesprek 

Hoe de opleiding er precies uit gaat zien en of studenten de opleiding in Dronten of op Urk gaan volgen, is op dit moment nog niet bekend. Aeres Hogeschool en Urk Seafood gaan na de zomer nog een keer met elkaar hierover in gesprek.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland