15 augustus 2025 om 10:48
< 1 min lezen

Brand op basisschoolplein in Gangelt: politie zoekt drie minderjarige verdachten

Op de speelplaats van een basisschool in Gangelt is dinsdag brand gesticht door drie minderjarige jongens. De politie is momenteel op zoek naar de verdachten, die na de daad op de vlucht sloegen. Dit meldt de Limburger.

Volgens getuigen zagen ze hoe de drie tieners probeerden iets in brand te steken op het schoolplein aan de Heidweg. Toen ze merkten dat ze betrapt waren, vluchtten ze weg op hun fietsen. De jongens zouden een veiligheidshekje van kokosvezel op een klimrek hebben aangestoken. De brandweer werd direct ingeschakeld en moest het hek verwijderen en de vezels spreiden om verdere verspreiding van het vuur te voorkomen.

Omschrijving verdachten

De verdachten worden omschreven als jongens van Zuid-Europese afkomst, tussen de 11 en 13 jaar oud. Eén van hen droeg een groen T-shirt met een onbekend logo, en alle drie hadden ze een blauwe korte broek aan. De politie vraagt getuigen om zich te melden.

Oproep aan getuigen

De politie is druk bezig met het onderzoek en roept mensen die mogelijk informatie hebben over de brandstichting op om zich te melden.

Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland