18 november 2014 om 07:42
< 1 min lezen

20 miljoen voor banenplan openbaar vervoer

(Novum) - Voor een banenplan voor het openbaar vervoer komt twintig miljoen euro beschikbaar. Minister van Sociale Zaken Lodewijk Asscher (PvdA) betaalt daarvan zeven miljoen, de rest van het bedrag is afkomstig van werkgevers en vakbonden in de vervoerssector. Het geld is bestemd voor onder meer extra leerwerkplekken voor jongeren en het vitaal houden van werknemers. Asscher heeft dat dinsdag bekendgemaakt.

In de openbaar vervoersbedrijven – stadsvervoer, streekvervoer en spoor – werken 58 duizend mensen. De gemiddelde leeftijd is 51 jaar. Er dreigt op termijn een tekort aan goed gekwalificeerd personeel doordat een grote groep met pensioen gaat.

Door het banenplan komen er 245 extra leerwerkplekken voor jongeren in het stads- en streekvervoer en worden 7600 buschauffeurs, tram- en metrobestuurders geschoold om hun beroep zo goed mogelijk uit te kunnen oefenen.

Het kabinet heeft in totaal 600 miljoen uitgetrokken voor banenplannen.

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • Cursussen

    Cursus voor inwoners van Harderwijk die weinig met het openbaar vervoer reizen

    Vandaag om 13:49
    • Cursussen

    Radiozenders spelen grote rol in Week van Lezen en Schrijven

    Gisteren om 13:43

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht