Gemeente Noordenveld geeft arme kinderen gratis een ontbijt
20 januari 2023 om 13:09
< 1 min lezen

Gemeente Noordenveld geeft arme kinderen gratis een ontbijt

Driehonderd arme kinderen  in de gemeente Noordenveld krijgen vanaf volgende week een gratis ontbijt. Achttien scholen (zestien basisscholen en twee middelbare scholen) doen mee aan de actie. Dat meldt het Dagblad van het Noorden.

In Den Haag is er vorig jaar vijf miljoen euro beschikbaar gesteld aan het jeugdeducatiefonds. Het is de bedoeling dat er met dat geld een schoolontbijt beschikbaar wordt gesteld voor kwetsbare kinderen. De exacte uitvoering en invulling van deze subsidieregeling laat nog wel even op zich wachten. Een aantal kwetsbare wijken in Nederland zijn al wel geselecteerd voor de subsidieregeling. De gemeente Noordenveld valt hier helaas buiten. 

Ontbijttas 

Voor de leerlingen op het voortgezet onderwijs wordt er op de scholen ontbijt verzorgd. Kinderen die op de basisschool zitten krijgen wekelijks een gezonde ontbijttas. Daarin zit brood, beleg, fruit en een drankje. De kinderen kunnen hun ontbijt ophalen bij de dorpshuizen in Roden, Norg of Peize. De boodschappen worden daar geleverd door de lokale supermarkten en worden ingepakt door de middelbare scholieren van De Esborg. 

Door: Nationale Onderwijsgids/ Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland