17 maart 2014 om 12:32
< 1 min lezen

Onderzoek naar verplichte voorlichting seksuele diversiteit

Minister Bussemaker van Onderwijs zal volgend jaar onderzoek laten doen naar de invoering van verplichte LHBT-voorlichting. LHBT is een afkorting die staat voor lesbisch, homo-, bi- en transseksueel. Sinds 2012 is voorlichting over seksuele diversiteit opgenomen in de kerndoelen van het onderwijs. Dat meldt belangenorganisatie COC Nederland.

Het onderzoek naar de invoering van LHBT-voorlichting zal worden uitgevoerd door de Onderwijsinspectie. Dat heeft minister Bussemaker gezegd tijdens een Kamerdebat over de voortgang van het LHBT-emancipatiebeleid. De resultaten van het onderzoek moeten in de eerste helft van 2016 binnen zijn.

Het onderzoek zal gebruik maken van lopende onderzoeken naar onder meer de uitwerking in lesmateriaal en docentenhandleidingen en de veiligheidsmonitor over de positie van LHBT-leerlingen. Ook zal specifiek gekeken worden of de voorlichting over seksuele diversiteit en genderidentiteit op het mbo voldoende. Uit eerder onderzoek blijkt namelijk dat in het middelbaar beroepsonderwijs de positie van LHBT’ers relatief slecht is.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Onderwijsminister Moes wil verplichte stagevergoeding voor alle studenten

    Gisteren om 11:56
    • MBO

    Landelijke Week van de Studiekeuze helpt jongeren in eerste stap richting de toekomst

    1 oktober 2025 om 16:10

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant