24 augustus 2012 om 14:46
< 1 min lezen

Algemene Onderwijsbond blij met besluit Van Bijsterveldt

 

GRONINGEN - Al vier jaar voert de Algemene Onderwijsbond (AOb) actie tegen het oppotten van onderwijsgeld. Met de actie 'Hoe rijk is mijn schoolbestuur?' wil deze bond bereiken dat financiële reserves terugvloeien naar de klas.

 

De AOb heeft bijval gekregen van onderwijsminister Van Bijsterveldt, die wil dat 110 zeer rijke schoolbesturen 180 miljoen euro van die reserves gaan inzetten voor het onderwijs.

AOb-voorzitter Walter Dresscher: “Zeker in het begin vielen schoolbestuurders massaal over ons heen. Onze cijfers klopten niet, er was geen geld over. De commissie-Don gaf ons in 2009 gelijk: het eindeloos vastzetten van geld dat bestemd is voor de klas, is onnodig en ongewenst. Het

heeft lang geduurd, maar ik ben blij dat de minister alsnog ingaat op ons pleidooi.”

Na onderzoek van de Inspectie van het Onderwijs zijn nu 93 basisscholen en zeventien instellingen in het voortgezet onderwijs door Van Bijsterveldt gesommeerd hun gespaarde geld uit te geven aan waarvoor het eigenlijk is bedoeld.

Via Nieuwsbank.nl

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Genoeg ouderverklaringen voor nieuwe middelbare school Zuidplas

    16 januari 2026 om 15:06
    • Voortgezet Onderwijs

    ‘Scholen overvraagd door eenzijdige focus op mentaal welzijn leerlingen en studenten’

    15 januari 2026 om 12:12

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht