Scholen moeten meer doen voor thuiszitters, maar wel met minder geld
29 oktober 2024 om 11:42
< 1 min lezen

Scholen moeten meer doen voor thuiszitters, maar wel met minder geld

Staatssecretaris Mariëlle Paul van OCW geeft in haar antwoord op Kamervragen aan dat scholen aan de slag moeten om het aantal thuiszitters terug te dringen. Maar op de begeleiding van kinderen die thuiszitten en geen onderwijs krijgen gaat het kabinet juist flink bezuinigingen. Dat meldt VOS/Abb.

Naar aanleiding van de special Tien jaar Passend Onderwijs: hogere kosten en meer thuiszitters van het Financieele Dagblad had Tweede Kamerlid Arend Kisteman (VVD) vragen gesteld. Het aantal kinderen dat zonder onderwijs thuiszit is nameljk sinds de invoering van het passend onderwijs gestegen. Tijdens schooljaar 2022-2023 zaten er 13.700 kinderen thuis. De vereniging van leerplichtambtenaren, Ingrado, stelt dat het werkelijke aantal veel hoger ligt.

Scholen moeten meer doen

Paul vindt het schrijnend dat er zoveel kinderen zonder onderwijs thuiszitten. Scholen moeten wat Paul betreft meer doen om elk kind de ondersteuning te geven dat het nodig heeft. Maar dankzij de aankomende bezuinigingen krijgen scholen juist minder geld.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool voert algeheel smartphoneverbod in, ook voor leraren

    Vandaag om 10:42
    • Basisonderwijs

    Vaartijden pontje sluiten niet aan op schooltijden, leerlingen moeten lang wachten

    Vandaag om 09:54

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht