5 april 2013 om 11:40
< 1 min lezen

Première documentaire over scholieren met autisme

'S-HERTOGENBOSCH - In Theater de Parade in Den Bosch gaat vandaag een bijzondere documentaire in première. Makers Celes van Zuijlen en Cécile Kool laten in de film zien hoe het is voor jongeren om te leven met autisme. Daarover bericht het Brabants Dagblad.

Scholieren van onder meer het Jacob Roelands Lyceum in Boxtel en het Elde College in Schijndel delen in de film hun ervaringen over het leven met hun aandoening. De documentaire focust op scholieren die onderwijs volgen in het reguliere voortgezet of middelbaar beroepsonderwijs. De première staat gepland voor vier uur vanmiddag.

Autisme is een pervasieve ontwikkelingsstoornis die zich kenmerkt door beperkingen in de sociale interactie, de communicatie en zich steeds herhalend gedrag.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Directeur Almeerse basisschool vertrekt; eerdere werkgever doet aangifte wegens misdragingen

    16 januari 2026 om 09:29
    • Speciaal Onderwijs

    ‘Scholen overvraagd door eenzijdige focus op mentaal welzijn leerlingen en studenten’

    15 januari 2026 om 12:12

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht