24 augustus 2012 om 15:03
< 1 min lezen

Dyslectische zeilbroers stranden al na twee uur

SPAARNDAM (Novum) - De dyslectische broers Enrique en Hugo hebben hun zeiltocht vrijdagochtend na amper twee uur moeten onderbreken vanwege een defecte brug bij Spaarndam. Dat laat de moeder van de jongens van 13 en 15 jaar weten. De broers waren vrijdag rond 08.30 uur vertrokken vanuit hun woonplaats Vijfhuizen.

Hoewel de jongens nog onder de gesloten brug door wisten te varen, lukte dat hun vader, die in een andere boot volgt, niet. Dat de brug defect is, was donderdag nog niet bekend, zegt moeder Annelies Schillemans. De jongens meren af in een haven in Haarlem en vervolgen hun reis volgens Schillemans maandag pas weer.

De broers maken de zeiltocht om aandacht te vragen voor kinderen die niet naar school kunnen vanwege dyslexie. De jongens gaan zelf al ruim een jaar niet naar school vanwege hun leesblindheid. Scholen zeggen de jongens niet aan te nemen omdat ze ze geen passend onderwijs kunnen bieden.

Het vertrek van de jongens was onzeker omdat de Raad voor de Kinderbescherming een verzoek had gedaan tot ondertoezichtstelling. De rechtbank in Haarlem wees dat verzoek donderdag af, waarop de jongens hun zeilreis een dag later konden starten. De jongens varen in enkele maanden onder meer naar Engeland, België en Spanje.

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Onderwijsorganisaties willen aanschuiven aan de formatietafel

    Vandaag om 11:09
    • Speciaal Onderwijs

    Hoe belangrijk is het om meertalig voor te lezen?

    21 januari 2026 om 13:30

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland