Kamphues herenigt in De Klassenavond BN'ers met oud-klasgenoten
14 april 2025 om 10:54
< 1 min lezen

Kamphues herenigt in De Klassenavond BN’ers met oud-klasgenoten

In het nieuwe SBS6-programma De Klassenavond zien bekende Nederlanders vanaf zondag hun klasgenoten van vroeger terug. Voor presentator Rob Kamphues geen onbekend terrein: jarenlang was hij bij de publieke omroep het gezicht van De Reünie. "Dat programma was me heel dierbaar. Het leek me leuk om zo'n soort programma weer op te pakken", vertelt de presentator in gesprek met het ANP.

Dat ook De Reünie onlangs na jaren afwezigheid een doorstart maakte bij KRO-NCRV, is volgens Kamphues geen toeval. “Niet zo lang geleden is onderzocht welke oude tv-formats een eeuwigheidswaarde hebben. Klasgenoten van Koos Postema was er daar een van. En dat was natuurlijk de oerversie van dit genre”, zegt hij. “Ook Het mooiste meisje van de klas past in dit rijtje. Ik denk dat er plek is voor meer van dit soort programma’s.”

Geen lokaal, maar een huiskamer

De studio van De Klassenavond stelt geen lokaal voor, maar een huiskamer. “Ik wilde uit die klaslokaalsetting, die in mijn ogen wat belegen is geworden. Nu gaat het gesprek iets meer over het leven buiten school dan over hoe iemand was in de klas”, zegt Kamphues, die het programma persoonlijk bij Talpa-baas John de Mol pitchte. Die was enthousiast. “We hebben allebei een lijst gemaakt met mogelijke gasten. Alleen de mensen die we allebei wilden, zijn door mij gebeld.”

Onder anderen André Hazes, Gerard Joling en Katja Schuurman doen mee. Het leverde bijzondere momenten op. Kamphues noemt als voorbeeld de aflevering met Rico Verhoeven. “Rico wilde een bepaalde jongen zijn excuses aanbieden, omdat hij hem vroeger gepest zou hebben. Dus hij komt binnen, herkent die jongen meteen en geeft hem een knuffel. Die jongen had het overigens niet zo ervaren, maar het was wel heel mooi dat Rico dat zo aanpakte.”

De presentator is blij met de zes afleveringen. “Er zijn weinig programma’s waar ik echt trots op ben, maar dit is er eentje. En ik ben ook heel trots op de gasten. Dat ze zo dapper zijn om te komen, terwijl ze toch weten hoe groot die bak stront is die ze over zich heen kunnen krijgen. Ik vind het moedig dat ze zich zo open hebben gesteld.”

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Prinses Amalia rondt Algemene Militaire Opleiding af en is bevorderd tot korporaal

    Gisteren om 12:55
    • Cursussen

    Ouderenzorginstellingen Utrecht gaan ongeschoold zorgpersoneel trainen

    16 januari 2026 om 10:01

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland