23 september 2025 om 13:00
2 minuten lezen

Dienstplichtbrief met Defensie-enquête verstuurd

Door: Nationale Onderwijsgids

Defensie verstuurt vanaf deze maand voor de tweede keer dit jaar de dienstplichtbrief. Bij deze brief zit een enquête over Defensie. Via de online vragenlijst krijgen jongeren informatie over de verschillende mogelijkheden om bij Defensie te werken. Dat meldt de Rijksoverheid.

Deze enquête is bedoeld voor jongeren die onder de kaderwet dienstplicht vallen en dit jaar 17 worden of dat net zijn. De enquête is op vrijwillige basis in te vullen en heeft geen consequenties. Dit jaar ontvangen 200.000 jongeren deze brief. Elke brief is voorzien van een unieke QR-code. Hiermee is de enquête direct in te vullen. Het invullen duurt ongeveer 5-10 minuten.

Eventuele vervolgstappen

Defensie neemt contact op met de jongeren die vrijwillig hun contactgegevens invullen. Een medewerker voorziet ze hierbij van informatie over functies die aansluiten bij interesses en vaardigheden en kan eventuele vervolgstappen bespreken.

Vanwege de verslechterde veiligheidssituatie in de wereld gaat de krijgsmacht in 2030 bestaan uit 100.000 medewerkers. In de jaren daarna moet Defensie doorgroeien naar maximaal 200.000 medewerkers.

Instroom- en doorstroommogelijkheden bij Defensie

De Defensie-enquête is 1 van de nieuwe instroomsporen onder het Dienmodel. Hieronder vallen alle instroom- en doorstroommogelijkheden bij Defensie. Defensie wil met de enquête jongeren stimuleren de stap naar Defensie te maken en zo de instroom verhogen. Onder het Dienmodel vallen meerdere instroommogelijkheden voor militairen. Er zijn opties om voltijds aan de slag te gaan, maar ook als reservist.

Dienjaar of Defensity College

Zo kunnen jongeren via het Dienjaar of het Defensity College bij de krijgsmacht aan de slag. Ook is er de Nationale Weerbaarheidstraining. Verder starten verschillende hbo’s en een universiteit dit najaar met militaire minorprogramma’s. Voor mbo’ers zijn er militaire keuzedelen beschikbaar. Leerlingen worden via deze programma’s opgeleid tot reservist. Verder is het mogelijk een studiedeal te sluiten of stage te lopen bij Defensie.

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Horecaondernemers investeren in huidige medewerkers met online bijscholing

    4 december 2025 om 15:19
    • Cursussen

    Tijdens politiecontrole van rijscholen vijf mensen positief getest op THC

    3 december 2025 om 11:45

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel